09357691535 ازمون PTE

خانه » ازمون PTE » چگونه در Repeat Sentence موفق شویم؟

چگونه در Repeat Sentence موفق شویم؟

چگونه در Repeat Sentence موفق شویم؟

ازمون pte امتحان pte کلاس pte اموزش pte نمونه سوال pte Repeat Sentence

Repeat Sentence ازمون pte

Repeat Sentence یا RS یکی از مهم ترین ایتم های آزمون PTE است که تاثیر نسبتا بالایی روی نمره ی Speaking و Listening دارد. اما همواره داوطلبین ازمون PTE مشکلاتی در مواجهه با این ایتم دارند . به منظور موفقیت در Repeat Sentence رعایت این موارد به ترتیب الزامی است:

۱- دانش لغت

دانش لغات شما نقشی تعیین کننده در ایتم Repeat Sentence یا RS دارد. در صورتی که در این بخش احساس ضعف می کنید بایستی حتما برای آن برنامه ریزی کنید. در اغلب مواقع کلمات مورد استفاده در این بخش از ازمون PTE جزء کلمات عمومی و پر کاربرد هستند که مطالعه کتاب های لغت عمومی از قبیل ۵۰۴،Essential Words و … برای آن کافی است. به یاد داشته باشید که در حین یادگیری کلمه حتما طرز تلفظ صحیح آن را فرا گیرید.

۲- تقویت Listening و Repeat Sentence

به منظور تشخیص آوای کلمه در جمله لازم است تا در Listening مهارت کسب کنید. گوش دادن به فایل های صوتی دارای متن، پادکست، فیلم ها و سریال های زبان اصلی و اخبار به شما کمک می کند تا با آوای کلمات در جمله بیشتر آشنا شوید.

۳- تقویت حافظه

تقویت حافظه ی کوتاه مدت یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز برای ایتم Repeat Sentence می باشد. کسب مهارت در این بخش تدریجی است. استفاده از متون انگلیسی به همراه فایل صوتی و بازی ها و اپلیکیشن های کامپیوتری که برای تقویت حافظه طراحی شده اند در این زمینه مناسب هستند. به یاد داشته باشید که در Repeat Sentence هدف شما حفظ کلمات به صورت تک تک نیست و بایستی معنی جمله را دریافت کنید.

۴- در Repeat Sentence منطقی نباشید!

یکی از مشکلات اساسی داوطلبین ازمون PTE در این بخش آن است که در صورتی که کلمه یا کلماتی از جمله را فراموش می کنند، از آنجایی که بخش باقیمانده جمله ممکن است از لحاظ منطقی یا گرامری درست نباشد، سکوت می کنند و یا در ذهن خود در کنکاش یادآوری کلمات فراموش شده گرفتار می شوند که سبب از دست رفتن آهنگ گفتار یا فلوئنسی می شود. با توجه به نحوه ارزیابی ایتم Repeat Sentence و اینکه گرامر در این بخش ارزیابی نمی شود و تنها توالی کلمات مهم هست، هر آنچه به یاد دارید را با ریتم یکنواخت بیان کنید،حتی اگر توالی کلمات بی معنی و از لحاظ گرامری غلط باشد.

۵- روش پیشنهادی به مبتدیان برای پاسخگویی به Repeat Sentence

اگر به نحوه نمره دهی به این بخش از آزمون pte دقت کنید متوجه میشوید که برای بیان تمام کلمات، ۳ نمره کامل در نظر گرفته میشود. برای تکرار نیمی از کلمات ۲ نمره. برای تکرار کمتر از نصف کلمات ۱ نمره و برای عدم پاسخگویی نمره صفر در نظر گرفته میشود. بنابراین در یک جمله با ۱۰  کلمه، فرقی نمیکند شما ۹ کلمه را به درستی تکرار کنید یا ۵ کلمه را، در هر صورت امتیاز شما ۲ خواهد بود.

با توجه به این نکته روش پیشنهادی برای پاسخگویی به سوالات Repeat Sentence این است که از هر جمله ای که بیان میشود ۳ کلمه اول را بنویسید و ۳ کلمه آخر را حفظ نمائید. با این روش میتوانید حداقل ۲ نمره از ۳ نمره ممکن را در جملات ۱۲ کلمه ای به دست آورید. بیشتر سوالات این بخش حداکثر ۱۲ کلمه هستند. با استفاده از این روش میتوانید نمره مناسبی را در این بخش از ازمون pte  به دست آورید.

۶- ایا ارزش همه کلمات در rs pte یکسان است؟

پاسخ این سوال شگفت انگیز است. بله همه کلمات در Repeat Sentence به یک اندازه ارزش دارند!. به عبارت دیگر کلماتی مانند and و  in و the به اندازه کلمات دشوار و پیچیده ارزش نمره ای دارند. پس اگر در ازمون pte متوجه کلمات دشوار نشدید جمله را رها نکنید. کافیست چند کلمه که متوجه شدید را با همان لحن گوینده تکرار کنید حتی اگر جمله شما معنی نداشته باشند و حتی از نظر گرامری جمله به حساب نیاید!

به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۸۱۶۵۵۳ تماس بگیرید.

جهت دریافت مطالب آموزشی، در کانال تلگرام PTEexam  و پیج اینستاگرام عضو شوید.

جهت آشنایی با تکنیک های پاسخگویی به سوالات به این بخش مراجعه نمائید.

جهت آگاهی از برنامه کلاس های گروهی به این قسمت مراجعه نمائید.

به منظور کسب اطلاعات کلی در خصوص ازمون PTE میتوانید سایت اصلی را مطالعه کنید.