09357691535 ازمون PTE

خانه » خدمات » مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی

ازمون pte و مهاجرت به انگلیس و ادامه تحصیل
مهاجرت به انگلستان

مهاجرت تحصیلی از طریق ازمون PTE

در سالیان اخیر، انگلستان به یکی از مقاصد محبوب متقاضیان مهاجرت تبدیل شده است. از مهمترین علل اصلی علاقه ایرانیان به تحصیل در انگلیس را میتوان در موارد زیر خلاصه کرد:

 • طول دوره تحصیلی کوتاه نسبت به بقیه نقاط دنیا. به عنوان مثال دوره کارشناسی ارشد کمتر از یکسال (حدود ۱۰ ماه) طول میکشد
 • ویزای دو ساله پس از پایان تحصیلات جهت یافتن شغل مناسب
 • تبدیل ویزای دوساله به پنج ساله پس از یافتن کار
 • تبدیل ویزای پنج ساله به اقامت دائم و شهروندی
 • بازار کار خوب کشور انگلستان و کمبود نیروی متخصص در این کشور که فرصت پیدا کردن کار را برای فارغ التحصیلان دانشگاه فراهم میکند
 • کیفیت بالای دانشگاههای انگلیس و سیستم آموزشی این کشور در مقایسه با سایر کشورهای خارجی
 • سهولت یادگیری زبان کشور انگلیس(انگلیسی) برای متقاضیان تحصیل در اروپا و عدم نیاز به یادگیری زبان جدید
 • عدم نیاز به نمره های زبان بالا (نمره ۶ آیلتس آکادمیک برای کارشناسی ارشد کافی است.)
 • پذیرش نمره زبان PTE هم برای دانشگاه و هم برای سفارت جهت صدور ویزا
 • سهولت و اجازه اشتغال به کار پاره وقت در انگلیس در طول تحصیل (دانشجویان به مدت ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم دانشگاهی و بطور نامحدود در خارج از ایام دانشگاه مجاز به کار در این کشور هستند)
 • عدم سختگیری در رعایت ۲۰ ساعت کار در هفته. بدین ترتیب دانشجویان میتوانند به راحتی در طول تحصیل به کار مشغول شوند و تمامی هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کنند.
 • هزینه های پایین زندگی نسبت به حداقل حقوق دریافتی (بجز لندن)
 • نزدیکی و سهولت رفت و آمد به ایران در مقایسه با سایر کشورها مانند کانادا و استرالیا
 • تنوع و تعدد پرواز های مستقیم و غیر مستقیم بین ایران و انگلیس
 • اجازه کار تمام وقت برای همسر و فرزندان بالای ۱۶ سال
 • تحصیل رایگان برای فرزندان ۴ تا ۱۶ سال در مدارس انگلیس

هزینه های مهاجرت تحصیلی به انگلستان

معمولا انگلستان را کشور گرانی برای ادامه تحصیل میدانند ولی این موضوع تنها در مورد شهر لندن صدق میکند و در سایر شهر ها هزینه های تحصیل و زندگی نسبت به کانادا و آمریکا و حتی از سایر کشورهای اروپایی نیز کمتر است. هزینه های مهاجرت تحصیلی به چند دسته تقسیم میشود.

هزینه تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس رایگان نیست و با توجه به نوسانات شدید ارز در ایران، ارزیابی دقیق هزینه ها برای متقاضیان تحصیل در اروپا قبل از هر اقدامی ضروری است. شهریه دانشگاه در هر شهر و دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است. حتی در یک دانشگاه شهریه رشته های مختلف با هم متفاوت است. به طور میانگین طول دوره یکساله کارشناسی ارشد حدود ۱۳٫۰۰۰ تا ۱۸٫۰۰۰ هزار پوند هزینه خواهد داشت که معادل ریالی آن عدد قابل توجهی است.

ازمون pte و مهاجرت به انگلیس و ادامه تحصیل
هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه زندگی در انگلیس

در خصوص هزینه های زندگی نیز باید توجه کنید که شهر لندن بسیار گران است. بنابراین برای زندگی دانشجویی توصیه نمیشود. در خصوص سایر شهر ها یک زوج چنانچه تمایل داشته باشند در مرکز شهر در منزل مستقل یکخوابه اسکان یابند ماهانه حدود ۷۰۰ پوند هزینه خواهند داشت. حدود ۶۰۰ پوند هزینه های خورد و خوراک و قبض و رفت آمد و … را هم اضافه کنید. در مجموع به ماهانه ۱۳۰۰ پوند نیاز خواهید داشت. این هزینه ها برای یک زندگی معمولی برای یک زوج در شهر بزرگی مانند بیرمنگهام است که دومین شهر بزرگ انگلیس پس از لندن حساب میشود.

بنابراین یک زوج دارای بچه هزینه بیشتر و یک شخص مجرد با زندگی در خوابگاه یا خانه اشتراکی هزینه به مراتب کمتری خواهد داشت.

ازمون pte و مهاجرت به انگلیس و ادامه تحصیل
هزینه زندگی در انگلیس

هزینه اقدام جهت اپلای و دریافت ویزا

معمولا اقدام برای اپلای در دانشگاه های انگلیس توسط موسسات اعزام دانشجو انجام میشود. با توجه به اینکه این موسسات تجربه و ارتباطات کافی در دانشگاه های انگلیس را دارند باعث میشوند مدارک کامل و صحیح آماده شوند و درخواست شما قبول شود. گاهی به علت یک اشتباه کوچک درخواست متقاضی رد میشود و موقعیت های مناسب اخذ پذیرش از بین میرود. بنابراین توصیه اکید میشود حتما از کمک این گونه موسسات استفاده کنید. هرچند برای شما حدود ۵۰۰ پوند هزینه خواهد داشت.

دریافت ویزا هم هزینه های خود را دارد. سفارت انگلیس برای صدور روادید دانشجویی حدود ۱۳۰۰ پوند از شما خواهد گرفت که البته حدود ۴۵۰ پوند آن برای هزینه های بیمه درمانی خواهد بود.

ازمون pte و مهاجرت به انگلیس و ادامه تحصیل
تحصیل در انگلستان

هزینه های زیاد و ترس از عدم موفقیت

به همراه بردن کلیه مبلغ شهریه و یکسال زندگی در انگلیس منطقی نیست. هیچ یک از دانشجوبان بین المللی و حتی خود شهروندان هزینه تحصیل و زندگی را در طول تحصیل کسب میکنند. ولی بخشی از مخارج میبایست قبل از مهاجرت تامین شود.

دانشگاه های انگلیس معمولا بخشی از شهریه را به صورت پیش پرداخت دریافت میکنند. این عدد چیزی حدود ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند خواهد بود. به این مبلغ، ۵۰۰ پوند هزینه اپلای و ۱۵۰۰ پوند هزینه سفارت را هم اضافه کنید.

۵هزار پوند هزینه ابتدایی و ترس های همیشگی بابت عدم موفقیت در یافتن کار مناسب در انگلیس ، رد شدن درخواست ویزا، مشکلات روحی و ترس از غربت و تنهایی، عدم آشنایی با شهر و ناتوانی در یافتن محل زندگی مناسب با قیمت کم که میتواند هزینه های زندگی را تا حد قابل توجهی افزایش دهد. به اینها اضافه کنید ماهانه ۱۳۰۰ پوند هزینه زندگی در شهرستان های انگلیس. همگی دلایلی هستند که متقاضیان را از اقدام منصرف میکنند.

راه حل چیست؟

با دید ایرانی نسبت به دانشگاه های پولی مانند دانشگاه آزاد یا غیر انتفاعی و امثال آنها کمی عجیب است که بدانید در کشور های دیگر که دانشجویان بین المللی جذب میکنند میتوان از دانشگاه تخفیف گرفت! و دانشگاه های انگلیس هم مستثنی نیستند. البته تخفیف گرفتن از دانشگاه به این راحتی نیست و برای یک فرد عادی شاید امکان پذیر نباشد ولی برای افراد متخصص که روابط کاری با دانشگاه ها دارند قابل انجام است.

به عنوان مثال در یک نمونه عملی، کل شهریه دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی تا ۸۰۰۰ پوند رسیده است که عدد کاملا رقابتی و معقولی است. در رشته های فنی هم میتوان بسته به دانشگاه شهریه را به ۱۲۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ هزار پوند و حتی کمتر کاهش داد.

در خصوص هزینه های سفارت کار خاصی نمیتوان کرد و ناچار به پرداخت آن خواهید بود. اما ریسک رد شدن درخواست ویزا را تا حد بسیار زیادی میتوان کاهش داد. این کار نیز توسط موسسات اعزام دانشجوی معتبر قابل انجام است. این موسسات با دریافت هزینه های اندک، مشاوره ویزا ارائه میکنند و به کمک راهنمایی های آنها و دانستن حساسیت های سفارت، میتوانید از این خوان نیز عبور کنید . این هزینه بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ پوند در موسسات مختلف متفاوت است.

ازمون pte و مهاجرت به انگلیس و ادامه تحصیل
کاهش هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس

پس از هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی را نیز با داشتن مشاور خوب میتوانید تا حد قابل ملاحظه ای کم کنید. موسسات اعزام دانشجو که در کشور مقصد دارای نمایندگی هستند، معمولا در این زمینه خدمات بسیار مفیدی ارائه میکنند که خیال شما را از بسیاری از دغدغه ها راحت میکنند. کمک به یافتن شغل مناسب برای متقاضی و همسر او به همراه خدمات رواشناسی و مشاوره تحصیلی و همچنین یافتن منزل مسکونی مناسب و معرفی نکات خرید ارزان در هر شهر از جمله خدمات این موسسات است. شدیدا پیشنهاد میکنیم از خدمات این موسسات استفاده کنید تا با خاطری آسوده اقدام به مهاجرت تحصیلی نمائید. با کمک خدمات این موسسات علاوه بر یافتن شغل در بدو ورود به انگلستان، هزینه های زندگی شما برای یک زوج تا ماهانه ۹۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند کاهش خواهد داشت.

هزینه ارائه این خدمات بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پوند است که با توجه به صرفه جویی صورت گرفته کاملا منطقی و به صرفه است.

جمع بندی مبحث مهاجرت تحصیلی

برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس حتما از خدمات موسسات اعزام دانشجو که در انگلیس دفتر دارند استفاده کنید. برخی از خدمات این موسسات مانند مشاوره ویزا و خدمات پس از ورود به صورت آپشنال ارائه میشوند. به هیچ عنوان دراستفاده از این خدمات تردید نکنید. هم خیالتان آسوده تر خواهد بود و هم چندین برابر هزینه های لازم صرفه جویی خواهید کرد. بازگشت سرمایه این گونه هزینه ها بسیار کوتاه و منطقی است.

در پایان لازم است یاداوری کنیم موسسه کلینیک تخصصی PTE تنها در زمینه آموزش آزمون PTE فعالیت میکند و هیچگونه خدمات مهاجرتی یا اعزام دانشجو در حیطه کار آن نمیباشد. همچنین بررسی صحت موارد گفته شده بر عهده شخص خواننده میباشد و تنها برای روشن شدن مسیر و دادن دید کلی به متقاضیان نگاشته شده و نباید ملاک عمل قرار گیرد.

جهت دریافت مطالب آموزشی، در کانال تلگرام PTEexam  و پیج اینستاگرام عضو شوید.

جهت آشنایی با تکنیک های پاسخگویی به سوالات به این بخش مراجعه نمائید.

جهت آگاهی از برنامه کلاس های گروهی به این قسمت مراجعه نمائید.

به منظور کسب اطلاعات کلی در خصوص ازمون PTE میتوانید سایت اصلی را مطالعه کنید.