09357691535 ازمون PTE

خانه » ازمون PTE » ساختار آزمون PTE

ساختار آزمون PTE

ساختار ازمون pte از ایلتس متفاوت است. آزمون PTE توسط موسسه PEARSON برگزار میشود. این آزمون مانند تافل به صورت کامپیوتری برگزار میشود و شما با ممتحن سر و کار ندارید! همین موضوع بزرگترین حسن آزمون PTE محسوب میشود.

کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE تدریس کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE نمونه سوال کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE تضمینی

از ابتدای سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت استرالیا نیز مانند بسیاری از مراکز و دانشگاه های معتبر جهان به جمع سازمان هایی که PTE را قبول می کنند پیوسته است. اکثر کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند معمولا در نمرات Writing  و Speaking دچار مشکل میشوند. بزرگترین علت این مشکل نمره دادن سلیقه ای در آزمون است. آزمون PTE برخلاف Ielts به صورت کامپیوتری ارزشیابی میشود بنابر این سلیقه نقشی در نمره دهی ندارد.

دو منبع اصلی این آزمون PTE کتاب های زیر هستند که به صورت PDF هم قابل دریافت و دانلود Download هستند.

The Official Guide to the Pearson Test of English Academic

Pearson Test of English Academic Practice Tests Plus

 

در آزمون pte هر چهار مهارت به صورت همزمان و پیوسته مورد ارزشیابی قرار میگیرند. به این معنا که هنگامی که شما به سوالات اسپیکینگ pte پاسخ میدهید، علاوه بر اسپیکینگ ، سایر مهارتها مانند ریدینگ هم مورد ارزشیابی قرار میگیرد.

در امتحان PTE علاوه بر نمرات کلی هر چهار مهارت ، به صورت جداگانه در خصوص جزئیات آنها هم صحبت میشود. برای بررسی بیشتر به این قسمت مراجعه نمائید.

ساختار ازمون pte  شامل موارد زیر است:

 

Speaking ازمون pte

ازمون pte امتحان pte کلاس pte اموزش pte نمونه سوال pte

این بخش از ازمون pte از ۵ قسمت تشکیل میشود:

 

Read Aloud

یک پاراگراف بر روی صفحه مانیتور ظاهر می شود و شما باید آن را با صدای بلند بخوانید. برای خواندن هر پاراگراف ۴۰ ثانیه فرصت دارید که معمولا ۳۰ ثانیه هم کافی است.

Repeat Sentence

بعد از گوش دادن به یک متن کوتاه چند کلمه ای باید آن را با همان لحن تکرار کنید. فلوئنسی در این آیتم خیلی مهم است و در نمره نهایی آزمون pte موثر است.

 

PTE Describe Image

یک تصویر شامل نمودار یا … بر روی صفحه مانیتور نمایش داده میشود و شما باید نکات اصلی آن را در مدت ۴۰ ثانیه توصیف کنید. این بخش از راحت ترین قسمت های ازمون pte به حساب می آید چرا که توسط دوستان چینی و هندی برای آن تمپلیت تعریف شده است. از همین تمپلیت در گروه های ایرانی اموزش امتحان pte نیز استفاده میشود.

Re-tell Lecture

بعد از گوش دادن به یک فایل صوتی به همراه یک تصویر، باید نکات اصلی آن را به صورت خلاصه در ۴۰ ثانیه بیان کنید. برای این قسمت از آزمون pte نیز تمپلیت آماده تعریف شده است و فقط کافی است نکات اصلی را در محل های مشخص شده در ساختار تمپلیت قرار دهید.

Answer Short Question

بعد از گوش دادن به یک سوال کوتاه باید با یک یا چند کلمه به آن پاسخ دهید. این سوال حداکثر ۳% از نمره اسپیکینگ را تشکیل میدهد و ارزش بالایی در ساختار pte ندارد. برای پاسخگویی به سوالات این بخش میتوانید از بانک سوالات تکراری آزمون pte استفاده کنید.

 

Writing ازمون pte

ازمون pte امتحان pte کلاس pte اموزش pte نمونه سوال pte

رایتینگ pte دومین بخش از ساختار pte است.

Summarize Written Text

بعد از خواندن یک متن آکادمیک، باید آن را در یک جمله و در ۵ تا ۷۵ کلمه خلاصه کنید. برای پاسخگویی به هر سوال ۱۰ دقیقه فرصت دارید. در این بخش هم تمپلیت آماده آزمون pte درست شده است که میتوانید با حفظ ساختار از آن استفاده کنید.

PTE Write Essay

یک مقاله آکادمیک بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ کلمه در ۲۰ دقیقه باید نوشته شود. این قسمت هم به اطف دوستان چینی و هندی متخصص آزمون pte دارای تمپلیت است. تمپلیت رایج مورد استفاده در ایران نیز از همین تمپلیت گرفته شده است و فرق چندانی با آن ندارد. استفاده از کالوکیشن در این قسمت نمره شما را در آزمون pte افزایش میدهد.

 

Reading ازمون pte

ازمون pte امتحان pte کلاس pte اموزش pte نمونه سوال pte

این بخش سومین قسمت از ساختار pte است و  دارای ۵ آیتم است. اگر مدیریت زمان نداشته باشید قطعا در این بخش با کمبود وقت مواجه خواهید شد.

PTE Multiple-choice. choose single answer

پس از خواندن یک متن باید به یک سوال چند گزینه ای پاسخ دهید. در این مدل سوال تنها یکی از گزینه ها صحیح است.

 

PTE Multiple-choice. choose multiple answers

در این مدل سوال نیز پس از خواندن یک متن باید به یک سوال چند گزینه ای پاسخ دهید ولی بیش از یکی از گزینه ها صحیح است. معمولا  ۲ یا ۳ گزینه صحیح وجود دارد. این سوال آزمون pte دارای نمره منفی است.

 

PTE Re-order paragraphs

چند جمله نمایش داده می شوند که ترتیب قرار گرفتن آنها صحیح نیست.  از شما خواسته میشود آنها را به ترتیب صحیح مرتب کنید.

 

PTE Reading: Fill in the blanks

یک متن نمایش داده میشود که دارای تعدادی جای خالی است. همچنین تعدادی کلمه در اختیار شما قرار میگیرد. باید با استفاده از کلمات داده شده جاهای خالی را پر کنید.

 

PTE Reading & writing: Fill in the blanks

یک متن نمایش داده میشود که دارای تعدادی جای خالی است. برای هر جای خالی ۳ یا ۴ کلمه داده میشود. باید از بین کلمات داده شده مناسبترین را انتخاب کنید. در این مدل سوال گرامر و معنی همزمان مورد اهمیت قرار میگیرند.

 

 Listening ازمون pte

ازمون pte امتحان pte کلاس pte اموزش pte نمونه سوال pte

این بخش دارای ۸ آیتم است. زمانبندی در بخش لیسنینگ بسیار مهم است. ترتیب سوالات ممکن است با ترتیبی که در اینجا گفته میشود متفاوت باشد.

PTE Summarize spoken text

یک فایل صوتی پخش میشود و شما باید آن را در قالب یک متن بین ۵۰ تا ۷۰ کلمه ای خلاصه کنید. این قسمت از امتحان pte  دارای تمپلیت است و کافی است کلمات کلیدی را از ساختار کلی تشخیص دهید.

 

Multiple-choice. choose multiple answers

یک فایل صوتی پخش میشود و شما باید به یک سوال چند گزینه ای پاسخ دهید. در نشر داشته باشید که بیش از یکی از گزینه ها صحیح است. معمولا  ۲ یا ۳ گزینه صحیح وجود دارد. این سوال دارای نمره منفی است.

 

PTE Fill in the blanks

یک متن با تعدادی جای خالی نمایش داده می شود سپس یک فایل صوتی که روخوانی همان متن است پخش میشود. باید جاهای خالی رابا استفاده از اطلاعاتی که هنگام گوش دادن  داده می شود، پر کنید. دقت کنید که بر خلاف آیلتس در امتحان pte همان متن اصلی عینا روخوانی میشود. اگر سرعت خوانده شدن متن زیاد باشد و یا جاهای خالی پشت سر هم باشند ممکن است دچار مشکل شوید.

 

Highlight correct summary

پس از گوش دادن به یک مصاحبه یا سخنرانی، باید بهترین گزینه که خلاصه ای صحیح از آن می باشد را انتخاب کرد. بهترین روش پاسخگویی به این نوع سوال در امتحان pte  استفاده از برهان خلف است!

 

Multiple-choice. choose single answer

پس از پخش شدن یک فایل صوتی باید به یک سوال چند گزینه ای پاسخ دهید. در این مدل سوال تنها یکی از گزینه ها صحیح است. در این بخش از ساختار ازمون pte نمره منفی داده نمیشود.

 

PTE Select missing word

یک فایل صوتی کوتاه پخش میشود و گوینده در مورد یک موضوع صحبت میکند. در آخرین جمله، آخرین کلمه گفته نمیشود و بجای آن صدای بوق پخش میشود. شما باید با توجه به صحبتهای انجام شده از بین چند گزینه داده شده ، مناسبترین گزینه را انتخاب کنید.

 

Highlight incorrect words

در بخش دیگری از ساختار ازمون pte یک متن نمایش داده می شود و از روی آن روخوانی میشود. برخی از کلمات گفته شده با کلمات نوشته شده متفاوت است. شما باید متن را با چشم دنبال کنید و  این کلمات متفاوت را پیدا کنید. این بخش از امتحان pte  دارای نمره است.

 

PTE Write from dictation

یک جمله پخش میشود و شما باید عینا آن را بنویسید. این بخش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نمره قابل توجهی دارد.

 

در این مقاله سعی شد به طور مختصر در خصوص ساختار pte صحبت شود. به زودی مقالات بیشتری در وبسایت PTEexam.ir قرار میگیرد.

 

 

ساختار PTE ازمون PTE نمونه سوال PTE کارنامه PTE کلاس PTE

به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۸۱۶۵۵۳ تماس بگیرید.

جهت دریافت مطالب آموزشی، در کانال تلگرام PTEexam  و پیج اینستاگرام عضو شوید.

جهت آشنایی با تکنیک های پاسخگویی به سوالات به این بخش مراجعه نمائید.

جهت آگاهی از برنامه کلاس های گروهی به این قسمت مراجعه نمائید.

به منظور کسب اطلاعات کلی در خصوص ازمون PTE میتوانید سایت اصلی را مطالعه کنید.