09357691535 ازمون PTE

خانه » ازمون PTE » بهترین روش آماده سازی برای ازمون pte

بهترین روش آماده سازی برای ازمون pte

روش های مطالعه ازمون pte. کلاس یا self study ؟

بهترین روش آماده سازی برای ازمون PTE کدام است؟ self study یا کلاس آموزش PTE ؟ کلاس خصوصی PTE یا کلاس گروهی؟

Self Study کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE تدریس کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE نمونه سوال کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE تضمینی

یکی از معضلات داوطلبان آزمون PTE سردرگمی در متریال ها و عضویت در گروههای مختلف آموزش اموزشگاه ها یا self study است. متاسفانه داوطلبین ازمون PTE وقت بسیاری را صرف مقایسه منابع ، تجربیات ، راهکارها و تمپلیت ها می کنند که این موضوع سبب کاهش تمرکز ، پریشانی خاطر و سردرگمی آن ها گشته و زمانی که بایستی صرف مطالعه و آماده سازی آزمون گردد، صرف امور فرعی می شود. این موضوع زمانی بغرنج میشود که بدانیم بیش از ۱۹ گروه self study در تلگرام مشغول به فعالیت هستند!
بنابراین لازم است تا در این قسمت به بخشی از دلایل سردرگمی و راهکارهای برون رفت از آن بپردازیم.

۱- منابع سوالات تکراری pte

یکی از مهمترین منابع ازمون PTE مرور و یافتن تسلط نسبی بر روی سوالات تکراری آزمون است. گروههای مختلف آموزشی self study ایرانی و خارجی یا کلاس های گروهی و خصوصی اموزش pte وابسته به افراد یا اموزشگاه ها همواره به دنبال نشر و باز نشر آخرین نسخه های تکراری نمونه سوالات با انگیزه های مختلف هستند. نکته ی حائز اهمیت آن است که منبع اصلی ارائه این منابع مشترک بوده و شما نیز به راحتی می توانید با پرداخت هزینه ای آخرین نسخه ی سوالات تکراری را خریداری کنید. این بدین معنی است که منابع تکراری ارائه شده در گروههای مختلف  pte self study یا کلاس های گروهی و خصوصی اموزش pte تفاوتی با یکدیگر ندارند. وظیفه ی شما آن است که تنها آخرین نسخه ها را از یک منبع دریافت نموده و مطالعه نمائید.

۲- استراتژی های آزمون pte

آزمون PTE قبل از آن که در ایران برای بحث مهاجرت به استرالیا رایج گردد، به عنوان یک آزمون آکادمیک ابتدا در میان متقاضیان تحصیل دانشجویی و سپس برای امر مهاجرت، خصوصا در کشورهای هند و چین رایج گردید. روش ها و متدهایی که به عنوان روش های ازمون PTE امروزه در میان ما ایرانی ها در تمامی گروه های self study یا کلاس های گروهی و خصوصی اموزش pte رایج است، ثمره ی کار دوستان چینی و هندی است. اما متاسفانه این روش ها در ایران به صورت ابداعی نوین و انحصاری توسط گروه یا گروههای مختلف به منظور افزایش اعتبار به داوطلبین معرفی می گردند. البته هرگز نمی توان منکر تلاش ها و زحمات بی شائبه برخی از افراد در جهت تفهیم بهتر ان ها گردید.

۳- منابع مطالعه

با مطالعه ی دقیق کتاب PTE Score Guide و درک مفاهیم آن می توان دلیل موفقیت این روش ها را دانست . تعاریف Enabling Skills که معیار ارزیابی در این آزمون است بسیار واضح بوده و به عنوان اصول پایه ای یادگیری زبان انگلیسی در کتب آموزشی ازمون PTE موجود است. بنابراین به فکر یادگیری تعریف درست این مفاهیم و گوش دادن به صدای افراد Native و تکرار تمرین باشید تا آنکه در گروههای مختلف self study یا کلاس های گروهی و خصوصی اموزش pte به دنبال تعاریف متفاوت ، به طور مثال، برای Fluency باشید.

۴- انتخاب و نحوه استفاده از تمپلیت های بخش Writing pte

یکی از باورهای غلط که مابین داوطلبین این آزمون رایج شده آن است که استفاده از تمپلیت به تنهایی ضامن موفقیت در این آزمون می باشد. حال آن که نحوه ی درست استفاده از این تمپلیت ها به میزان سواد شما و مرور و تکرار مداوم آن بستگی دارد. باور غلطی که در اکثر گروه های self study یا کلاس های گروهی و خصوصی اموزش pte تلقین میشود آن است که با هر سطح زبانی، بدون داشتن حتی سواد کافی در گرامر و دانش لغات قادر به گرفتن نمره ی مطلوب در آزمون PTE هستند. این باور غلط، که نحوه ی معرفی اولیه این ازمون PTE در ایران و تبلیغات به منظور جذب حداکثری در برخی گروههای تلگرامی در آن بی تاثیر نبوده سبب گردیده تا بسیاری با صرف هزینه و بدون داشتن پشتوانه کافی در زبان شروع به آماده سازی خود نموده و بعد از مدتی با ضرر مالی و سرخوردگی و از همه مهم تر، با از دست دادن زمانی که دیگر قابل جبران نیست، به نقطه ی اول باز میگردند.
بسیاری از گروههای تلگرامی self study یا کلاس های گروهی و خصوصی اموزش pte بدون داشتن پیشینه ی مناسب و اطلاعات کافی، شروع به تولید تمپلیت های Writing نموده و بدون بررسی دقیق گرامری و لغوی آن ها را در اختیار عموم قرار می دهند. نکته مهم آن است که هر تمپلیتی که دارای غلط های گرامری و لغوی باشد، قادر به تامین بخشی از نمره می باشد. اما مشکل زمانی نمود بیشتری پیدا می کند که شما، به طور مثال،به جای نیاز به نمره ۶۵، به دنبال نمره ی ۷۹ هستید و هر چه تلاش میکنید به آن نمی رسید.
بنابراین لازم است که در ابتدا سطح خود را به درستی بسنجید و با برنامه ی درست قدم در این راه بگذارید . در این مسیر دنباله روی کورکورانه تنها به این دلیل که بخش کثیری از داوطلبین ازمون PTE به آن سمت حرکت می کنند درست نیست. در انتخاب تمپلیت درست بایستی دقت نمود و همواره اولین ، ساده ترین و رایج ترین تمپلیت انتخاب مناسبی نیست.

۵- self study یا کلاس آموزش PTE ؟

این سوال جواب واحد ندارد. برخی از داوطلبین حتما نیاز به راهنما و مربی دارند تا در یادگیری موفق شوند. همچنین بیشتر افراد ترجیح میدهند راه را با کسی طی کنند که تجربه کافی در اموزش دارد و میتواند انها را به درستی راهنمایی کند. همچنین هزینه های شرکت در کلاس های گروهی یا خصوصی یک موسسه حرفه ای را به مراتب کمتر از هزینه های بارها شرکت در ازمون میدانند. انها معتقدند داشتن یک راهنمای کاربلد کمک میکند تا اشتباهاتشان مشخص شود و در روز ازمون هزینه گزافی برای اشتباهات قابل اجتناب پرداخت نکنند. از طرفی برخی از داوطلبین با نحوه self study راحتتر هستند و ترجیح میدهند بدون داشتن راهنما مسیر را به تنهایی بروند. اینکه کدام شیوه برای شما مناسب تر است کاملا بستگی به خودتان و تجربه سالها مطالعه زبان شما دارد. به طور کلی هیچ یک از روش ها را نمیتوان رد کرد.

۶- کلاس خصوصی PTE یا کلاس گروهی؟

این نیز کاملا بستگی به تجربه و خصوصیات فردی دارد. برخی از داوطلبین در کلاس های گروهی راحت تر هستند و برخی دیگر در کلاس خصوصی. تجربه سالها تدریس ازمون زبان بخصوص ازمون pte به ما ثابت کرده است بر خلاف باور عمومی کلاس های گروهی بازده بیشتری دارند. در کلاس های گروهی زمان کلاس دست دانش پژوه نیست بنابراین مجبور است مطالب گفته شده را تا پیش از اغاز کلاس بعدی یاد بگیرد و تمرین های pte داده شده را انجام دهد. علاوه بر این در کلاس گروهی هنگامی که تمرینی انجام میشود داوطلبین با چندین نوع پاسخ غلط اشنا میشوند در نتیجه میتوانند به راحتی از انها اجتناب کنند. ولی در کلاس خصوصی هنگامی که داوطلب به یک سوال پاسخ غلط میدهد تنها متوجه همان غلط میشود و ممکن است در روز ازمون PTE به نوع دیگری پاسخ غلط بدهد. این مسئله در self study هم وجود دارد. به عبارت دیگر کلاس گروهی اموزش pte سبب میشود داوطلبین با اشتباهات رایج اشنا شوند و از انها پرهیز کنند. مزایای بسیار دیگری هم میتوان برای کلاس گروهی اموزش pte نام برد که در این مقال نمیگنجد (مانند هزینه کمتر، نظم گروهی، تبادل اطلاعات بین همکلاسی ها، به اشتراک گذاری منابع و اطلاعات فرعی و …)

۷- چه روشی برای مطالعه pte استفاده کنم؟ روش Pomodoro چیست؟

این تکنیک مدیریت زمان ( Pomodoro ) در سال ۱۹۸۰ توسط فرانچسکو سییریلو ایجاد شد Pomodoro .در ایتالیا به معنی گوجه فرنگی است. زمانی که فرانچسکو، از تایمر آشپزخانه گوجه فرنگی شکلی استفاده کرد، تصمیم گرفت نام این تکنیک را Pomodoro بگذارد که مبین گوجه فرنگی است! این روش را حتی در pte self study و یا هر نوع مطالعه دیگر هم میتوان استفاده کرد.

اساس این تکنیک این است که معمولا در مدت زمان کوتاه تر، کار بیشتر و با کارایی بهتری صورت می گیرد.

این تکنیک شامل ۶ مرحله است:

  • یک بخش را برای مطالعه را انتخاب کنید.
  • تایمر خود را برای ۲۵ دقیقه تنظیم کنید.
  • مطالعه را تا زمانی که تایمر شما خاموش شود انجام دهید.
  • پیشرفت خود را بر روی ورق کاغذ نشان دهید
  • استراحت کوتاه (حدود ۵ دقیقه)
  • بعد از ۴ مرحله ۲۵ دقیقه ای که مطالعه کردید یک استراحت بلند تر مثلا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه ای داشته باشید.

تلفن تماس : ۰۹۳۵۷۶۹۱۵۳۵ 📱
وبسایت: PTEexam.ir
ارتباط با مشاورين از طريق تلگرام @pte_exam
کانال تلگرام: @PTEexam
https://www.instagram.com/pteexam

به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۸۱۶۵۵۳ تماس بگیرید.

جهت دریافت مطالب آموزشی، در کانال تلگرام PTEexam  و پیج اینستاگرام عضو شوید.

جهت آشنایی با تکنیک های پاسخگویی به سوالات به این بخش مراجعه نمائید.

جهت آگاهی از برنامه کلاس های گروهی به این قسمت مراجعه نمائید.

به منظور کسب اطلاعات کلی در خصوص ازمون PTE میتوانید سایت اصلی را مطالعه کنید.