09357691535 ازمون PTE

خانه » ازمون PTE » استفاده از تمپلیت در Writing ازمون PTE

استفاده از تمپلیت در Writing ازمون PTE

آیا استفاده از تمپلیت برای موفقیت در بخش Writing کافی است؟

تمپلیت کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE تدریس کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE نمونه سوال کلاس PTE ازمون PTE امتحان PTE آزمون PTE تضمینی

تمپلیت در ازمون pte

پیش از پاسخگویی بهتر است اندکی در این خصوص بحث کنیم!

استفاده از تمپلیت برای SWT ، WE و حتی SST در بخش Listening در بین داوطلبان آزمون pte امری رایج است. بسیاری از داوطلبین ملاک موفقیت در بخش writing ازمون pte را استفاده از تمپلیت می دانند. اما با مشاهده کارنامه های متعدد بسیار دیده شده است که نمره ی Writing علیرغم استفاده از تمپلیت پایین است.

اما دلیل چیست؟

۱- در بهترین حالت، ایتم های اصلی writing ازمون pte به همراه SST حدود ۵۰ درصد نمره Writing را تامین می کنند. بنابر این برای موفقیت در Writing توجه به ایتم های دیگر آزمون pte همانند WFD و RWFIB  بسیار ضروری است.

۲- رعایت نکردن اصول گرامری مربوط به Template نیز عامل دیگری در کاهش نمره ی Writing است. در هنگام استفاده از تمپلیت توجه کنید که جاهای خالی براساس چه گزاره ای طراحی شده. به طور مثال اگر در تمپلیتی که براساس Noun Phrase طراحی شده، از Verbal Phrase استفاده نمایید نمره ی گرامر و باتبع نمره ی Writing ازمون pte کاهش می یابد. بنابراین رعایت اصول گرامری در تکمیل Template بسیار ضروری است.

۳- حفظ نبودن یا تمرین نادرست استفاده از تمپلیت باعث می شود که در روز امتحان دچار مشکل شوید. از یاد بردن تمپلیت یا بخشی از آن برای داوطلبینی که کمتر فرصت تمرین داشته اند در روز ازمون pte بسیار رخ می دهد. حتی بسیار دیده شده داوطلبینی که عادت به استفاده از کیبوردهای لپ تاپ داشته اند در مواجهه با کیبوردهای معمولی آزمون به علت حساسیت پایین تر این کیبوردها زمان از دست داده اند. حفظ کردن Template خالی به تنهایی کافی نبوده و بایستی بارها آن را با موضوعات مختلف تمرین و مرور کنید تا در روز امتحان pte دچار مشکل نشوید. همچنین در صورتی که از کیبورد لپ تاپ برای نوشتن استفاده می کنید، حتما ۱-۲ دقیقه تاخیر ناشی از تایپ با کیبوردهای معمولی را در زمان بندی لحاظ نمایید.

۴- در ایتم WE به گمان بسیاری از داوطلبین ازمون pte ، تنها حفظ نمودن کلمات یا عبارات سنگین با توجه به موضوع داده شده کافی است. این کار اگرچه بر روی نمره Vocabulary تاثیر گذار است، اما اگر هماهنگی و تناسبی از لحاظ انسجام معنایی بین کلمات یا عبارات انتخابی نباشد در بخش Content دچار مشکل می شویم.

۵- در ایتم های SWT و SST، ملاک نمره ی Content پوشش کامل متن یا سخنرانی است. اما بسیاری از داوطلبین تنها به دنبال قراردادن کلمات یا عبارات زیبا در داخل تمپلیت هستند. به طور مثال در SWT، ممکن است یکی از پاراگرافهای مهم متن به دلیل آنکه دارای کلمه یا عبارت کلیدی زیبایی نبوده، دارای نماینده ای در میان کلمات انتخابی برای جایگزاری در Template نباشد که باعث از دست رفتن بخشی از نمره ی Content گردد. به یاد داشته باشیم که در SWT وSST ازمون pte ،خلاصه شما بایستی بازتابی از کل متن یا سخنرانی باشد.

پاسخ به سوال:  آیا استفاده از تمپلیت برای موفقیت در بخش Writing ازمون pte کافی است؟

پاسخ: با توجه به مطالب گفته شده، میتوان نتیجه گرفت استفاده از تمپلیت مناسب و حرفه ای میتواند منجر به کسب نمره دلخواه در ازمون pte شود ولی به تنهایی برای آن کافی نیست.

 

به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۸۱۶۵۵۳ تماس بگیرید.

جهت دریافت مطالب آموزشی، در کانال تلگرام PTEexam  و پیج اینستاگرام عضو شوید.

جهت آشنایی با تکنیک های پاسخگویی به سوالات به این بخش مراجعه نمائید.

جهت آگاهی از برنامه کلاس های گروهی به این قسمت مراجعه نمائید.

به منظور کسب اطلاعات کلی در خصوص ازمون PTE میتوانید سایت اصلی را مطالعه کنید.