09357691535 ازمون PTE

خانه » ازمون PTE » ازمون PTE و پاسخ به سوالات رایج

ازمون PTE و پاسخ به سوالات رایج

ازمون PTE و سوالات رایج در خصوص آن

در این قسمت به سوالات رایج در خصوص آزمون PTE پاسخ داده میشود. این بخش از سایت به صورت مداوم به روز رسانی میگردد.

ازمون PTE آزمون PTE امتحان PTE تدریس PTE کلاس PTE منابع PTE

ازمون PTE

ازمون pte چیست

ازمون pte توسط موسسه pearson طراحی شده است. این ازمون به صورت کامپیوتری بوده و در یک روز برگزار میشود. کارنامه ازمون pte معمولا در کمتر از ۴۸ ساعت صادر میشود.

معادلسازی آزمون آیلتس و PTE به چه شکل است؟

نمره ۶ آیلتس معادل نمره ۵۰ در آزمون PTE است. اگر نیاز به نمره ۷ دارید، باید در هر مهارت موفق به کسب نمره ۶۵ در آزمون PTE شوید و اگر ۸ آیلتس نیاز دارید میباسیت نمره ۷۹ pte را کسب نمائید.

آزمون PTE هر چند وقت یکبار برگزار میشود؟

ازمون PTE به صورت مداوم در حال برگزاری است. اما زمانبندی بستگی به شهر محل آزمون PTE دارد. به عنوان مثال در باکو آذربایجان سه روز در هفته، روزی دوبار برگزار میشود.

بهترین شهر برای امتحان PTE کدام است؟

بستگی دارد از چه نظر مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان نمونه در خصوص قیمت ترکیه و آذربایجان مراکز به صرفه ای هستند. از نظر آرامش محیط هم بسته به زمان ازمون PTE متفاوت است. دبی، سنتر مناسب ولی گرانی است.

ایا ازمون pte برای کانادا قابل استفاده است؟

امتحان pte برای ادامه در تحصیل در کانادا مناسب است ولی برای مهاجرت به کانادا pte کاربردی ندارد.

آیا موسسه PTEexam ازمون ازمایشی PTE برگزار میکند؟

خیر.  نه موسسه ما و نه هیچ موسسه دیگری امکان برگزاری ازمون ازمایشی PTE خارج از ازمونهای موسسه پیرسون را ندارد. زیرا الگوریتم تصحیح ازمون PTE تنها در اختیار موسسه پیرسون است و هیچ مرکزی و موسسه ای در هیچ کجای دنیا به آن دسترسی ندارد.اگر قصد دارید در ازمون ازمایشی pte  که توسط برخی موسسات برگزار میشوند شرکت کنید مطمین شوید سوالات ازمون همان سوالات ماک پیرسون هستند.

چگونه میشود در آزمون آزمایشی PTE شرکت کرد؟

تنها راه شرکت در ازمون ازمایشی PTE خود سایت اصلی پیرسون است. از اینجا میتوانید در سایت ثبت نام نمائید.

جهت شرکت در ازمون ازمایشی به چه امکاناتی نیاز است؟

از انجایی که این ازمون توسط خود پیرسون برگزار میشود، کافی است در اتاق خود بنشینید، هدست را بر روی سر خود قرار داده و با اینترنت پر سرعت به سایت وصل شوید! حدود ۲۴ ساعت بعد کارنامه ازمون ازمایشی PTE را از ایمیل خود دریافت نمائید.

هزینه شرکت در آزمون PTE چقدر است؟

بستگی دارد در کدام سنتر ازمون دهید. به عنوان مثال هزینه ازمون PTE در باکو اذربایجان ۱۷۰ دلار است.

چگونه میتوان هزینه آزمون اصلی یا ماک PTE را پرداخت کرد؟

در صورتی که کارت اعتباری بین الملی دارید میتوانید خودتان مستقیما هزینه ازمون PTE را پرداخت نمائید. در غیر این صورت میتوانید از خدمات شرکت های معتبر در زمینه پرداخت هزینه ازمون PTE استفاده کنید. این شرکت ها معمولا دارای وبسایت هستند. شما هزینه را به ریال پرداخت میکنید و آنها ثبت نام شما را انجام میدهند.

چگونه میتوان در کلاس گروهی اموزش PTE  شرکت کرد؟

کلاس های اموزش PTE  به صورت تقریبی هر ۲ ماه یکبار برگزار میشود. جهت آشنایی با کلاس های گروهی PTE  و ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

چگونه میتوان در کلاس خصوصی اموزش PTE  شرکت کرد؟

کلاس های خصوصی PTE  توسط کلینیک تخصصی PTE  برگزار میشود. جهت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

آزمون آیلتس راحت تر است یا آزمون PTE ؟

سختی آزمون آیلتس در بخش writing آن است که به ندرت میتوان نمره ۷ و بالاتر را از آن کسب کرد در حالی که داوطبین آزمون PTE به راحتی نمراتی معادل ۸ را کسب میکنند. این موضوع باعث میشود آزمون PTE در مقایسه با آیلتس راحت تر باشد. نکته منفی ازمون PTE نسبت به آیلتس در هزینه ازمون است. تنها دلیل این امر عدم برگزاری ازمون در ایران است که هزینه های اضافی مسافرت به ترکیه یا اذربایجان یا سایر کشورها را نیز به داوطلبان تحمیل میکند.

آیا  آموزش آزمون PTE در شهرستان ها نیز برگزار میشود ؟

متاسفانه موسسه PTEexam در حال حاضر نماینده ای در شهرهای دیگر مانند مشهد ، تبریز ، اصفهان ، اراک ، قزوین ، شیراز و سایر شهرستان ها ندارد. داوطلبین ازمون PTE در حال حاضر تنها در شهر تهران میتوانند از خدمات کلاسهای حضوری گروهی و خصوصی اموزش امتحان PTE این موسسه استفاده کنند. دوستان ساکن شهرستان برای اموزش PTE میتوانند از کلاس های فشرده یک روزه یا اموزش online غیر حضوری PTE از طریق اسکایپ استفاده کنند.

برای شرکت در کلاس های گروهی اموزش pte نیاز به چه سطحی از زبان انگلیسی داریم؟

نه تنها امتحان pte  بلکه تمامی ازمون های زبان انگلیسی از دو بخش تکنیک و مهارت تشکیل شده اند. بنابراین شما با هر سطحی از دانش زبان نگلیسی میتوانید در کلاس ها شرکت کنید چرا که در این کلاس ها تنها تکنیک ازمون pte تدریس میشود و زبان انگلیسی درس داده نمیشود. تکنیک به معنای روش های پاسخگویی به سوالات است و اینکه کامپیوتر از شما چه انتظاری دارد و در پاسخ های شما به دنبال چه مواردی میگردد تا شما را ارزیابی کند. با دانستن این نکات میتوانید دقیقا مطالبی را بیان کنید که در نمره شما تاثیر گذار است. اینکه چه پاسخی به سوالات بدهید و چگونگی بیان این پاسخ ها تکنیک را شامل میشود. بخش مهارت نیاز به تمرین و تکرار تکنیک ها دارد و میبایست با افوزدن دایره لغات و دانش گرامر بر آن مسلط شد.

چرا قبل از کلاس ازمون تعیین سطح برگزار نمیشود؟

به این علت که تکنیک ها برای همه سطوح یکی است و تنها مهارت است که تفاوت در نمره را مشخص میکند. اگرچه توصیه میشود حداقل سطح متوسط را دارا باشید. در صورتی که به تکنیک ها مسلط شوید قادر خواهید بود مهارت و دانش زبان انگلیسی خود را در راستای ازمون pte  تقویت کنید و از اتلاف وقت جهت تقویت مهارتهایی که تاثیری در pte  ندارند خودداری کنید. به همین دلیل پیشنهاد میشود چنانچه سطح شما متوسط است، ابتدا در کلاس های اموزش ازمون pte  شرکت کنید و سپس به تقویت دانش زبان خود بپردازید.

با توجه به تفاوت سطح زبان شرکت کنندگان در کلاس، آیا مشکلی برای آموزش پیش نمی آید؟

با توجه به توضیحات داده شده در مورد تکنیک و مهارت، تکنیک ها برای تمام افراد ثابت است و تفاوت سطح دانش زبان انگلیسی، در مهارت تاثیر گذار است. بنابراین مشکلی در کلاس به وجود نخواهد آمد.

جهت شرکت در کلاس آیا نیاز به خرید منابع آموزشی و جزوات است؟

خیر. تمام آنچه نیاز دارید در کلاس در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

با توجه به اینکه فاصله بین زمان ثبت نام و زمان شروع کلاس زیاد است، در این فاصله چه چیزی مطالعه کنیم؟

تا زمان شروع کلاس امتحان pte پیشنهاد میکنیم با توجه به نقطه ضعف خود، از بین مطالب زیر موارد مناسب را انتخاب و مطالعه نمائید:

تقویت لغت:
English Vocabulary in Use
focus on vocabulary 2

تقویت Reading:
select reading series
inside reading

تقویت listening:
podcast بخصوص TED

تقویت گرامر: grammar in use

نحوه تدریس اموزش امتحان pte در کلاس های گروهی و خصوصی کلینیک تخصصی pte به چه شکلی است؟

کلاس PTE در ۱۲ جلسه برنامه ریزی شده است. تمامی بخش های آزمون PTE از ابتدا تا انتها یک به یک مورد بررسی قرار میگیرند. در هر بخش نمونه سوال های واقعی از آزمون pte مطرح میشوند. نحوه نمره دهی ، میزان تاثیر در نتیجه ، زمان مورد نیاز جهت پاسخگویی، نکات ضروری جهت کسب تمام نمره و … در خصوص هر نوع سوال در آزمون PTE به صورت کامل بررسی میشود. در صورت نیاز تمپلت های لازم در اختیار داوطلبین قرار میگیرد. همچنین منابع لازم به منظور تقویت سطح دانش زبان انگلیسی در مورد تمام انواع سوالات در اختیار دانش پذیران گذاشته میشود. در پایان هر جلسه از کلاس PTE تمارین مربوط به آن جلسه مطرح شده و خواسته میشود در مدت زمان مشخص شده به انجام آن تمارین پرداخته شود.

در صورت از دست دادن ثبت نام دوره چه مدت باید صبر کنیم تا دوره بعد آغاز شود؟

باتوجه به اینکه اکثر کسانی که قصد شرکت در آزمون pte  را دارند شاغل هستند، کلاس های این موسسه در روز های پنجشنبه و جمعه تشکیل میشود. لذا با توجه به تعداد کم کلاس ها معمولا ثبت نام در روزهای اولیه باز شدن سایت و بیش از یک ماه مانده به شروع کلاس پر میشود. بنابراین پیشنهاد میکنیم کانال تلگرام و پیج اینستاگرام ما را دنبال کنید تا بلافاصله پس از باز شدن ظرفیت بتوانید ثبت نام نمائید.

تفاوت کلاس VIP و کلاس گروهی عادی pte چیست؟

کلاس VIP با حداکثر ۷ نفر تشکیل میشود ولی کلاس گروهی pte با ۱۴ یا ۱۵ نفر تشکیل میشود.

کلاس انلاین pte به صورت تک نفره است یا چند نفره؟

کلاس انلاین pte مشابه کلاس خصوصی است و از طریق اسکایپ برگزار میشود. بنابراین شبیه کلاس خصوصی بهتر است که نهایتا با ۳ نفر همزمان تشکیل شود اگرچه در اکثر موارد با یک نفر برگزار میگردد.

توانایی علمی مدرسان کلاس های گروهی موسسه کلینیک تخصصی pte در چه حد است؟ آیا اساتید نمره pte دارند؟

اساتید برای همکاری با موسسه ما میبایست دارای سه شرط اساسی باشند. اول آنکه مدرک TCC داشته باشند و این مدرک در سه سال گذشته کسب یا تجدید شده باشد. دوم آنکه ۵ سال سابقه تدریس داشته باشند. و سومین شرط این است که در آزمون pte شرکت کرده باشند و نمره جنرال آنها بالای ۸۵ باشد و حداقل در دو مهارت نمره ۹۰ کسب کرده باشند.

کدام روش مطالعه بهتر است؟ self study یا کلاس آموزش PTE ؟

این سوال جواب واحد ندارد. برخی از داوطلبین حتما نیاز به راهنما و مربی دارند تا در یادگیری موفق شوند. همچنین بیشتر افراد ترجیح میدهند راه را با کسی طی کنند که تجربه کافی در اموزش دارد و میتواند انها را به درستی راهنمایی کند. همچنین هزینه های شرکت در کلاس های گروهی یا خصوصی یک موسسه حرفه ای را به مراتب کمتر از هزینه های بارها شرکت در ازمون میدانند. انها معتقدند داشتن یک راهنمای کاربلد کمک میکند تا اشتباهاتشان مشخص شود و در روز ازمون هزینه گزافی برای اشتباهات قابل اجتناب پرداخت نکنند. از طرفی برخی از داوطلبین با نحوه self study راحتتر هستند و ترجیح میدهند بدون داشتن راهنما مسیر را به تنهایی بروند. اینکه کدام شیوه برای شما مناسب تر است کاملا بستگی به خودتان و تجربه سالها مطالعه زبان شما دارد. به طور کلی هیچ یک از روش ها را نمیتوان رد کرد.

کدام روش مطالعه بهتر است؟ کلاس خصوصی PTE یا کلاس گروهی؟

این نیز کاملا بستگی به تجربه و خصوصیات فردی دارد. برخی از داوطلبین در کلاس های گروهی راحت تر هستند و برخی دیگر در کلاس خصوصی. تجربه سالها تدریس ازمون زبان بخصوص ازمون به ما ثابت کرده است بر خلاف باور عمومی کلاس های گروهی بازده بیشتری دارند. در کلاس های گروهی زمان کلاس دست دانش پژوه نیست بنابراین مجبور است مطالب گفته شده را تا پیش از اغاز کلاس بعدی یاد بگیرد و تمرین های داده شده را انجام دهد. علاوه بر این در کلاس گروهی هنگامی که تمرینی انجام میشود داوطلبین با چندین نوع پاسخ غلط اشنا میشوند در نتیجه میتوانند به راحتی از انها اجتناب کنند. ولی در کلاس خصوصی هنگامی که داوطلب به یک سوال پاسخ غلط میدهد تنها متوجه همان غلط میشود و ممکن است در روز ازمون PTE به نوع دیگری پاسخ غلط بدهد. به عبارت دیگر کلاس گروهی اموزش pte سبب میشود داوطلبین با اشتباهات رایج اشنا شوند و از انها پرهیز کنند. مزایای بسیار دیگری هم میتوان برای کلاس گروهی اموزش pte نام برد که در این مقال نمیگنجد (مانند هزینه کمتر، نظم گروهی، تبادل اطلاعات بین همکلاسی ها، به اشتراک گذاری منابع و اطلاعات فرعی و …)

به زودی به سوالات دیگر مانند سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد:

آیا میتوانیم به صورت همزمان دو ازمون PTE را ثبت نام کنیم؟

چه عواملی سبب کاهش نمره fluency می گردد؟

منظور از partial credit در ارزیابی چیست؟

آیا زمانبندی بخش ریدینگ همانند دو بخش دیگر است؟

نحوه زمانبندی li چگونه است؟

نحوه ارسال نمرات pte چگونه است؟

سایت های مفید برای آزمون pte  کدام ها هستند؟

آیا در هنگام پخش میتوانیم دکمه ی بعد را فشار دهیم؟

آیا آزمون pte دکمه ی previous دارد؟

آیا ماک آزمون pte  در ایران برگزار می شود؟

شما هم میتوانید سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا در این صفحه اضافه شود.

ازمون PTE آزمون PTE کلاس PTE منابع PTE اموزش PTE

ازمون PTE

به منظور کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۴۴۸۱۶۵۵۳ تماس بگیرید.

جهت دریافت مطالب آموزشی، در کانال تلگرام PTEexam  و پیج اینستاگرام عضو شوید.

جهت آشنایی با تکنیک های پاسخگویی به سوالات به این بخش مراجعه نمائید.

جهت آگاهی از برنامه کلاس های گروهی به این قسمت مراجعه نمائید.

به منظور کسب اطلاعات کلی در خصوص ازمون PTE میتوانید سایت اصلی را مطالعه کنید.